ZALOŽENÍ CHOVU DEGUS GANG

Jak jsme vlastně začali...

Naše první dva modré osmáky jsme přivezli z obchodu se zvířaty. Jednalo se o nedokojená mláďata, která jejich maminka nepřijala. Hrozilo, že půjdou na zkrm. To jsme samozřejmě nemohli jakožto milovníci zvířat dopustit a chtěli jsme si jednoho vzít pod ochranná křídla. Tehdy se nám dostalo první důležité informace - osmáci žijí ve smečkách. Jejich život jinak není plnohodnotný. Vzhledem k situaci jsme si tedy vezli domů mrňousky rovnou dva, kterým byly sotva tři týdny. Pojmenovali jsme svoje nové cvrlikající kamarády Lupin a Sirius. 

Až později jsme však zjistili, že se nejedná o kluky, ale o holky. Jména jim díky zvyku už zůstala, ale vedlo nás to k tomu hledat stále nové a nové informace, které nám pomohou doladit všechny detaily ohledně chovu, který nás doslova pohltil. Jak už to tak bývá, internet je plný rad a doporučení, které se v některých případech zásadně rozcházejí.

Rozhodli jsme se proto kontaktovat zkušené chovatele ze zájmových chovů a rázem jsme měli doma dalšího mrňouska, tentokrát už s výpisem předků. Za pár týdnů jsme neodolali a už jsme měli v rezervaci další mláďata. Poté přišla otázka od chovatele, z něhož se po čase stal náš dobrý kamarád - ,,neplánujete založit zájmový chov'' - ? A jak si myslíte, že to dopadlo? Po náročném vstřebávání informací se nám právě tato otázka stala osudnou a zájmový chov Degus Gang spatřil světlo světa. 

1/3
  • Facebook - Bílý kruh
  • Instagram - Bílý kruh

©2020 by DEGUS GANG.